Ilkay Gundogan shpreson të kthehet në fush para sezonit të ri

Ilkay Gundogan shpreson se do të jetë i aftë të luajë para sezonit të Manchester City-t, pasi ai vazhdon rimëkëmbjen nga lëndimi.

Pas arritjes në Etihad në një lëvizje prej 20 milionë funtash nga Borussia Dortmund verën e kaluar, sezoni i parë i mesfushorit të Gjermanisë me City erdhi në një fund të papritur kur ai dëmtoi ligamentet në gjurin e tij të djathtë në dhjetor. Pas një pushimi të gjatë, 26-vjeçari tani është kthyer në stërvitje pas pushimit veror dhe ka për qëllim të kthehet në fushë në javët e ardhshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *