Iker Casillas në Sevill

Përfaqësuesit e Iker Casillas kanë ofruar shërbimet e portierit të Portos tek Sevilla, sipas një raporti në gazetën El Desmarque.

Ish-kapiten i Real Madridit dhe Spanjës ende nuk e ka rinovuar kontratën e tij në Porto, kontrata e të cilit skadon në fund të qershorit dhe mendohet të jetë i prirur për një sfidë të re.

36-vjeçari Casillas, i cili ka kaluar dy sezonet e fundit në Portugali, gjithashtu është lidhur me Liverpool dhe Paris Saint-Germain në javët e fundit, El Desmarque thotë se kontakti i parë në mes të kampit dhe Sevillës u zhvillua disa javë më parë dhe deri më tani nuk ka përparuar më tej.

Pas emërimit të Eduardo Berizzo si trajner, Sevilla po rrit planifikimin e tyre për sezonin e ardhshëm nën drejtorin e ri sportiv Óscar Arias.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *