Hull kanë pranuar një ofertë prej 16.5 milionë funtave për Sam Clucas

Hull kanë konfirmuar se kanë pranuar një ofertë prej 16.5 milionë funtave nga Swansea për Sam Clucas.

Mesfushori 26-vjeçar i majtë ka qenë një objektiv për Swans dhe Burnley, të cilët kishin ofertën e tyre për lojtarin e refuzuar më parë këtë muaj. Swans iu afruan Hull-it përpara ndeshjeve të fundjavës dhe Clucas nuk u shfaq në skuadrën 18-vjeçare për humbjen e Sky Bet në QPR të shtunën, duke e detyruar lojtarin të këmbëngulte në mediat sociale se ai nuk ishte i dënuar.

Swansea shpreson të përfundojë nënshkrimin e Clucas në 48 orët e ardhshme dhe klubi i tij i mëparshëm Chesterfield ju detyrohet pesë për qind të çdo teprice mbi 1.3 milionë funta – tarifa që ata kishin shpenzuar për të në 2015 – për shkak të një klauzole të shitur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *