Hull City janë në bisedime me Leicester City për nënshkrimin e Ahmed Musa

Hull janë në bisedime me Leicester mbi nënshkrimin potencial të Ahmed Musa në një marrëveshje huazimi sezonal.

Musa ka luajtur më parë në krye të trajnerit të Hull Leonid Slutsky për katër vjet gjatë kohës së tij në CSKA Moskë. Futbollisti 24-vjeçar i Nigerisë iu bashkua Leicesterit verën e kaluar për 16.6 milionë funta dhe ai impresionoj në një ndeshje të Kupës së Kampionëve kundër Barcelonës përpara sezonit 2016/17. Megjithatë, ai ka qenë mjaft i qetë që atëherë dhe ka shënuar vetëm pesë gola në 33 paraqitje për Foxes.

Musa ka ende për të luajtur në Premier Ligë këtë sezon, por ka gjetur portën në një fitore 4-1 në Carabao Cup në Sheffield United.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *