Huddersfield me një ofertë prej 11.5 milionë funta për Steve Mounie

Huddersfield ka vendosur ta thyej rekordin e tarifave për transferime në klub me një ofertë prej 11.5 milionë funtesh për sulmuesin e Montpellier Steve Mounie, sipas Daily Mail.

Mounie, 22 vjeqar shënoi 15 gola për klubin e Ligue 1 në 2016-17 dhe ka tërhequr interes në Leicester City, West Brom dhe West Ham, tarifa më e lart e paguar për transferime në klub ishte për mbrojtësin gjerman Christopher Schindler, i blerë për 1.8 milionë funta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *