Huddersfield ka përfunduar nënshkrimin e Scott Malone

Huddersfield ka përfunduar nënshkrimin e mbrojtësit të majtë Scott Malone nga Fulham.

Malone bëhet nënshkrimi i pestë i Huddersfield në pak më shumë se 24 orë dhe marrëveshja mund të jetë me vlerë deri në 5 milionë funta, sipas burimeve Sky. Mbrojtësi ndjek transferimin rekord të sulmuesit të Montpellier Steve Mounie të mërkurën në mëngjes.

Trajneri i Huddersfield, David Wagner, tha: “Unë jam i kënaqur që të mirëpres Scott në Huddersfield Town. Tifozët tanë do të kenë parë në ndeshjet tona kundër Fulham sezonin e kaluar atë që është një lojtar i mirë dhe unë e di se aftësitë e tij do t’i përshtaten mirë me stilin tonë të lojës.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *