Harry Wilson shpreson për të bërë përshtypje tek trio e menaxherëve

Harry Wilson u bashkua me Hull në huazim nga Liverpooli dhe tani Nigel Adkins i bashkohet listës së tij të njerëzve për të bërë përshtypje duke përfshirë Jurgen Klopp dhe shefin e Wales-it Ryan Giggs.

Wilson e vendosi të ardhmen e tij në Liverpool me një marrëveshje të re afatgjate në ditën e fundit të transferimeve, dhe tani do të kalojë gjysmën e dytë të sezonit tek Hull, të cilët momentalisht janë duke u trajnuar nga Adkins. Wilson tani shpreson të impresionojë një treshe të menaxherëve duke përfshirë Jurgen Klopp dhe shefin e Wales-it, Ryan Giggs.

“Pra, ka dy menaxherë të rinj që unë duhet të bëj përshtypje si dhe Liverpool-in dhe unë do të jap më të mirën për të bërë këtë,” tha Wilson.

Harry Wilson ka qenë në zjarr për ekipin e Liverpool-it U-23 dhe bëri debutimin e tij të parë në FA Cup kundër Plymouth në janar 2017. Hull do të shpresojë për nënshkrimin e tyre të ri që do të jap maksimumin në stadiumin KCOM, ashtu si ai kishte bërë në Merseyside, dhe Wilson duket se do ta bëjë këtë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *