Harry Kane: Rezultati i Tottenham-it kundër Arsenal-it ishte ”i pabesueshëm”

Harry Kane thotë se ishte “e pabesueshme” që Tottenham nuk ishin në gjendje të shënonin më shumë gola në derbin e tyre të fituar kundër Arsenalit të shtunën.

Tottenham e mposhti Arsenalin 1-0 në Wembley të shtunën për t’u rikthyer në top katër skuadrat e Premier Ligës, duke zgjeruar gjithashtu epërsinë e tyre ndaj ekipit të Arsene Wenger në shtatë pikë në garën për kualifikimin e Ligës së Kampionëve. Por Spurs nuk arriti ta nxjerrë rezultatin pa dyshim në 15 minutat e fundit, duke i dhënë Arsenalit mundësinë për të vjedhur një barazim pasi Kane, Erik Lamela, Dele Alli dhe Kieran Trippier të gjitha shmangën shanset përpara golës.

“Ishte një lojë e mrekullueshme, me të vërtetë luajtëm mirë, sidomos në gjysmën e dytë kemi pasur shumë shanse pasi shkuam 1-0”, tha Kane për Spurs TV. “Kjo është ajo që ndodhi, ne duhet të kishim qenë më sulmues e dimë, por ne luajtëm shumë mirë, i mbajtëm të qetë deri në pesë minutat e fundit kur ata bënë presion. Por në përgjithësi kjo ishte një ditë e mirë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *