Harry Kane fiton “Këpucën e Artë” në Premierligë

Harry Kane është golashënuesi më i mirë në Premierligë për sezonin 2016/17

Sulmuesi i Tottenham Hotspur, Harry Kane, ka fituar “këpucën e Artë” në Premierligë, i cili e përfundoi sezonin 2016/17 me 29 gola.

Kane la prapa sulmuesin e Everton, Romelu Lukaku me 25 gola dhe atë të Arsenalit, Alexis Sanchez me 24, kane shkëlqeu në fitoren e sotme prej 7:1 ndaj Hull City, duke realizuar het-trik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *