Harry Kane: Dua të qëndroj në Tottenham

Harry Kane ka pranuar se do të donte të mbetet një njeri me një klub në mes të interesit nga klubet më të mëdha në Evropë.

Sulmuesi i Anglisë ka qenë në formë të mirë për klubin dhe vendin këtë sezon duke shënuar 15 gola në 15 ndeshje, përpara ndeshjes e së dielës kundër Liverpoolit. Kane, i cili është fituesi i “Golden Boot” në Premierligë, u përshkrua nga Zinedine Zidane si “lojtari i plotë” përpara ndeshjes Spurs 1-1 ndaj Real Madridit në Ligën së Kampionëve, por nuk sheh asnjë arsye të menjëhershme pse e ardhmja e tij duhet largohen nga pjesa veriore e Londrës.

“Do të doja të isha një njeri me një klub”, tha Kane për Daily Mirror. “Kjo varet nga mënyra se si klubi shkon përpara dhe menaxherët e tjera, por unë kam thënë që unë dua të rri këtu, pasi ne jemi në një vend të mirë për momentin”.

“Qendra e stërvitjes është e mahnitshme, po vjen stadiumi i ri, menaxheri është fantastik dhe kemi një skuadër të re, kështu që është e shkëlqyer, definitivisht, jam plotësisht i përqëndruar te Tottenhami”.

“Çdo sezon unë jam duke punuar shumë për tu përmirësuar. Nuk përpiqem të mendoj shumë larg përpara në të ardhmen, pasi nuk është diçka që mund të kontrollosh, por dua të vazhdoj të përmirësohem si lojtar dhe kjo është gjithçka që unë mund të kontrolloj. E kam thënë përpara se nuk i dihet kurrë se çfarë ndodh në futboll, por kjo është shtëpia ime. Unë jam rritur këtu dhe dëshiroj të shikoj përpara në të ardhmen dhe të fitoj gjërat këtu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *