Harry Kane do të humbasë ndeshjen e Tottenhamit me Manchester United-in të shtunën

Harry Kane do të humbasë përplasjen e Tottenhamit me Manchester United-in të shtunën pas dështimit të rimëkëmbjes nga një dëmtim, konfirmoi Mauricio Pochettino.

Sulmuesi i Anglisë i është nënshtruar një vlerësimi në fillim të kësaj jave për dëmtimin që ai pësoi gjatë fitores së Spurs ‘4-1 në Premier League ndaj Liverpool-it të dielën e kaluar dhe u konfirmua se ai ka një tendosje të vogël. Pochettino konfirmoi dëmtimi i Kane nuk konsiderohet serioz dhe ai mund të jetë i aftë në kohë përballë Real Madridit në Ligën e Kampionëve në Wembley të mërkurën. Kur u pyet për disponueshmërinë e Kane, shefi i Spurs u tha gazetarëve: “Jo, për nesër nuk mund të rrezikojmë. Është një dëm i vogël, shumë i vogël, por nuk mund të rrezikojmë për nesër.

“Ne do të shohim për të mërkurën dhe Real Madridin, por për nesër, është e pamundur.

“Gjithmonë ju dëshironi që të gjithë lojtarët të jenë në dispozicion, por është një problem, luani më shumë ose luani më pak, sepse është më e rëndësishmja që të gjithë janë të disponueshëm”.

Mungesa e Kane është një goditje për Spurs pasi ai kishte qenë në formë të shkëlqyeshme për klubin dhe vendin, me 17 gola në 16 paraqitjet e tij të fundit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *