Guillem Balague: Coutinho do të bënte ”gjithçka” për të nënshkruar me Barcelonën

Guillem Balague beson se dëshira e Philippe Coutinhos për të shkuar në Barcelonë e ka shtyrë atë të përplaset me Liverpoolin edhe pse ai “u përpoq më së miri” për të mos arritur në këtë situatë.

Liverpooli lëshoi një deklaratë të premten në mëngjes duke këmbëngulur se Coutinho nuk do të shitet këtë verë, por vetëm disa orë më vonë, Coutinho dorëzoi një kërkesë transferimi, sipas burimeve Sky Sports, dhe Balague shpjegoi Coutinho ka bërë mendjen e tij, duke e bërë qëndrimin e tij në Liverpool shumë të vështirë me të vërtetë.

“Pasi Neymar shkoi, dhe jo më parë, Barcelona e identifikoi Philippe Coutinhon si zëvendësues. Ata arritën një marrëveshje personale me agjentin e tij. Që atëherë, për dy apo tre javët e fundit, Coutinho është përpjekur ta bëjë Liverpool të kuptojë se ëndrra e tij është të luajë Për Barcelonën. Ai ka qenë një tifoz i Barcelonës për një kohë, dhe janë bërë miq të vërtetë të mirë me Luis Suarezin dhe ai dëshiron të shkojë në Camp Nou”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *