Granit Xhaka: Vullneti i Alexis Sanchez për të fituar është një shembull për të gjithë ne

Dëshira e Alexis Sanchez për të fituar në trajnim është një shembull për të gjithë lojtarët e Arsenalit, thot Granit Xhaka.

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger thotë se lëvizja e Sanchez në Manchester United është “e mundshme që të ndodhë” në 24 orët e ardhshme, me Henrikh Mkhitaryan që vjen në anën tjetër. Wenger gjithashtu konfirmoi se pagat e Mkhitaryan nuk do të jenë një problem në marrëveshjen e shkëmbimit potencial dhe se njeriu i parë shihet si një zëvendësim i drejtpërdrejtë për Sanchez, i cili është jashtë kontratës në Arsenal gjatë verës.

Në një intervistë ekskluzive me Sky Sports News, Xhaka vlerësoi Sanchez për qëndrimin e tij në trajnim, pa marrë parasysh skenarin dhe insiston se ai është një lojtar i rëndësishëm për Arsenalin.

I pyetur për të ardhmen e Sanchez, mesfushori zviceran Xhaka tha: “Të jem i sinqertë, nuk e di me të vërtetë se çfarë është e vërtetë dhe çfarë nuk është. “Ne jemi njerëz si dhe ne lexojmë gjëra si ti. Alexis është një lojtar i rëndësishëm për ne, ai ka klasë që ai tregon çdo javë dhe unë do të jem i lumtur nëse qëndron.

“Nëse ai qëndron apo shkon, unë nuk e di se çfarë do të ndodhë.Në trajnim, ai është gjithmonë një shembull për shumë njerëz, sepse gjithmonë dëshiron të fitojë pa marrë parasysh se çfarë po bëjmë – një lojë e madhe ose një lojë e vogël. kjo është diçka që e karakterizon atë “.

Xhaka mund të jetë duke pritur një tjetër ish-lojtar të Bundesligës në mesfushë të Arsenalit në javët e ardhshme nëse Mkhitaryan do të përfundojë transferimin e tij në Emirates.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *