Gonzalo Higuain bashkohet me Milanin në huazim nga Juventusi

Gonzalo Higuain ka rënë dakord të bashkohet me AC Milan në një huazim sezonale nga rivalët e Serie A Juventus, sipas Sky në Itali.

AC Milan do të ketë një mundësi për të blerë Higuain-in verën e ardhshme për 32 milionë funta. Chelseai gjithashtu thuhet se ishin të i interesuar në Higuain, 30 vjeç, por sulmuesi argjentinas duket se do të mbetet në Serie A.

Vëllai i Higuain-it dhe agjenti Nicolas u takuan me drejtuesin e përgjithshëm të Milanit, të hënën natën për të diskutuar kushtet dhe klubet po takohen të martën në Milano për të finalizuar detajet. Masa e kredisë mund të hapë rrugën për marrëveshje të mëtejshme, në të cilën Leonardo Bonucci do të kthehet në Juve nga Milani, ndërsa mbrojtësi Mattia Caldara, 24 vjeç, do të lëvizë në drejtimin e kundërt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *