Gianluigi Buffon zbulon se Man Utd, Arsenal dhe Man City u përpoqën të nënshkruajnë me atë

Italiani, i cili u bashkua me Juventusin për  23.3 milionë euro nga Parma në 2001, thotë se Manchester United, Arsenal dhe Manchester City u përpoqën ta bindin atë për të shkuar në Angli.

Buffon është shpërbluar me tituj të shumtë vendas në Juventus, duke përfshirë tetë triumf të Serie A dhe do të kërkojë medaljen e parë të Ligës së Kampionëve nëse Massimiliano Allegri fitonë ndajë Realit të Madridit në finalen e së shtunës.

Gjithsesi, mund të ketë qenë shumë ndryshe për 39-vjeçarin, nëse ai kishte pranuar të vinte në Angli më herët në karrierën e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *