Gianluigi Buffon afër lëvizjes tek Paris Saint-Germain

Portieri i Juventusit Gianluigi Buffon është afër kalimit në Paris Saint-Germain, sipas Sky në Itali.

Buffon i cili u largua nga Juventusi pas 17 vitesh në fund të sezonit, është në bisedime për t’u bashkuar me kampionët francezë të Ligës 1. Presidenti i PSG Nasser Al-Khelaifi vlerësoi kohët e fundit Buffon në një intervistë me gazetën franceze L’Equipe, por këmbënguli se Alphonse Areola do të mbetet zgjedhja e parë nën udhëheqjen e re Thomas Tuchel.

Al-Khelaifi ka thënë: “Ne kemi Areolan, ai është Nr. 1 për ne, sigurisht që do të jetë edhe në sezonin e ardhshëm. “Buffon është një portier fantastik, ai është shumë karizmatik dhe është një zotëri i vërtetë. Unë jam i sigurt që të gjitha klubet e duan atë.” Buffon mori një përshëndetje nderi pasi ai u largua nga fusha në paraqitjen e tij të fundit, e cila ishte paraqitja e tij e 656 për Zonjën e Vjetër, duke u zëvendësuar në minutën e 63-të të fitores 2-1 të së shtunës në Hellas Verona.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *