Gerard Pique këmbëngul se nuk do të largohet nga Spanja pas trazirave në Kataloni

Gerard Pique këmbëngul se nuk do të largohet nga ekipi kombëtar i Spanjës, pavarësisht se fishkëllohet nga mbështetësit e tij pas trazirave në Kataloninë e tij të lindjes.

Mbrojtësi i Barcelonës ka insistuar se është “e pamundur” të dyshojë në angazhimin e tij ndaj një “familjeje” që ai ka qenë pjesë e sajj që kur ai ishte një lojtar i ri. Duke folur në një konferencë shtypi përpara kualifikueses tjetër të Spanjës kundër Shqipërisë, Pique tha: “Që nga fillimi i situatës, të kemi tifozë që zakonisht të mbushin me gëzim ju fërshëllejnë dhe fyejnë, ka qenë shumë e vështirë.

“Por është e pamundur të pyesësh angazhimin tim që nga mosha 15 vjeç. E konsideroj këtë një familje dhe është një nga arsyet pse vazhdoj këtu. “Kam thënë shumë herë, jam shumë krenar që jam pjesë e përzgjedhjes spanjolle dhe një grup i aftë për të fituar të gjitha titujt. Jam këtu për t’u bërë i qartë dhe për shkak se trajneri ma kërkoi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *