Gerard Pique hedh poshtë pretendimet se Real Madridi ka filluar një epokë të re

“Dita që shihni Barcelonën në një paradë fitoreje që ka fituar Copa del Rey, do të jeni në gjendje të thoni se Madridi është në një periudhë dominuese”, tha ai për Movistar Plus.

Gerard Pique mori disa momente nga detyrat e tij me ekipin kombëtar në Las Rozas për të folur me programin Movistar Plus ‘Minuto 0’. qendër mbrojtësi hedh poshtë komentet e Cristiano Ronaldos se Real Madridi ka hyrë në një epokë të re të dominimit në garën e brendshme dhe në Evropë dhe thotë se sukseset e fundit që ekipi i Zidane ka gëzuar nuk mund të barazohet me atë që Pep Guardiola arriti me katalanasit, shpjegoi Pique, i cili është me skuadrën spanjolle për ndeshjet e ardhshme kundër Kolumbisë dhe Maqedonisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *