Gareth Southgate ka nënshkruar një marrëveshje të re si menaxher i Anglisë

Gareth Southgate ka nënshkruar një kontratë të re si menaxher i Anglisë deri në Botërorin 2022.

Sky Sports News raportoi të mërkurën se Southgate kishte rënë dakord verbalisht me marrëveshjen e re dhe 48-vjeçari ka finalizuar një zgjatjen, e cila kuptohet të përfshijë një rritje të ndjeshme page. Ndihmësi i Southgate, Steve Holland, gjithashtu ka rënë dakord për një marrëveshje të re me Shoqatën e Futbollit dhe do të vazhdojë deri në Kupën e Botës në Katar në vitin 2022. Kjo vjen pasi çiftit që udhëhoqi Anglinë në gjysmëfinale të Kupës së Botës në Rusi këtë verë, përfundimi më i mirë i ekipit në turne që nga viti 1990.

Në një deklaratë, Southgate tha: “Unë jam i kënaqur që kam mundësinë për të udhëhequr ekipin kombëtar përmes dy turneve të ardhshme të mëdha.

“Puna mbetet një privilegj i pabesueshëm dhe një nder i vërtetë. Duke përjetuar në radhë të parë se si kombi u bashkua pas ekipit këtë verë ishte diçka e veçantë dhe do të ishte mirë të shihja se sa larg mund të shkojë kjo skuadër në vitet që vijnë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *