Gareth Bale: Jam i lumtur në Spanjë

Gareth Bale është i lumtur në Spanjë dhe nuk ka ndërmend të largohet nga Real Madrid dhe të kthehet në Premier League, sipas The Mirror.

Lajmi vjen pas një spekulimi të ripërtërirë të medias që anësori i Uellsit do të shkonte për Old Trafford nëse Real Madrid mund të nënshkruajë Kylian Mbappe nga Monako.

Mbappe është shfaqur si një objektiv kyç për një numër klubesh kryesorë të Europës këtë verë, me Arsenalin dhe Liverpoolin gjithashtu raportohet të jenë të interesuar për 18-vjeçarin.

Bale ka kaluar katër sezonet e fundit në Spanjë, pasi ka lënë Spurs në fund të sezonit 2012-13 për atë që atëherë ishte një rekord botëror prej 85.3 milionë funta.

Ai ka fituar tre tituj të Ligës së Kampionëve, më e fundit kur Reali mundi Juventusin në stadiumin e Cardiffit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *