Gareth Bale: Është një nder të lidhesh me një ekip si Bayern Munich-en

Gareth Bale pranoi në një intervistë me Sport Bild të Gjermanisë se ai do të donte më shumë kohë duke luajtur me Real Madridin. Ai pranoi se ai është natyrshëm ambicioz dhe dëshiron të shënojë më shumë dhe të shfaqet në më shumë ndeshje.

Bale u transferua nga Spurs në Madrid në vitin 2013 me anën spanjolle duke paguar 101 milionë euro për shërbimet e tij duke e bërë lojtarin e Uellsit një nga futbollistët më të shtrenjtë në histori. Në intervistë, Bale spekuloi gjithashtu për eskalimin e çmimeve dhe nuk përjashtoi ditën kur 500 milionë euro shkëmbejnë duart për një lojtar. “Unë besoj se është e mundur Kush do të kishte menduar dhjetë vjet më parë që një tarifë prej 222 milionë euro do të përdoret për të siguruar një lojtar? Nuk kam asnjë dyshim se tarifat do të vazhdojnë të rriten dhe kjo është natyra e tregut.

Bale u pyet gjithashtu për një lëvizje hipotetike në anën bavareze dhe konfirmoi: “Në futboll nuk mund të thuash asnjëherë jo. Unë jam duke shijuar futbollin tim në Madrid dhe pranoj që Bayerni gjithmonë ka qenë një nga skuadrat më të mira në futbollin evropian. Të lidhesh me këtë klub është një nder për çdo lojtar, por unë jam tani një lojtar i Real Madrid “, përfundoi Bale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *