Gareth Bale do ti mungoj Uellsit për dy finalet e fundit të Kupës së Botës

Tom Lawrence këmbëngul se Uellsi nuk është dobësuar nga humbja e Gareth Bale për dy finalet e fundit të Kupës së Botës.

Lajmi i dëmtimit të Bale u konfirmua të martën, që do të thotë se ai do të humbasë ndeshjet e ardhshme kundër Gjeorgjisë dhe Republikës së Irlandës në Grupin D. Shoqata e Futbollit të Uellsit tha se tërheqja e Bale ishte për shkak të skanimit të rezultateve mbi një lendim në pulpin e këmbës, i cili u konfirmua pas bisedimeve me klubin e tij Real Madrid. Uells duhet të fitojë të dyja ndeshjet që të paktën të luajë në play-offs e Kupës së Botës muajin e ardhshëm, por shanset e tyre pa Bale nuk janë aq të mira. Dragons kanë fituar vetëm tetë nga 33 ndeshjet që Bale ka humbur që nga debutimi i tij në vitin 2006, derisa Uellsi nuk ka fituar asnjë nga 10 të fundit kur ka munguar 28-vjeçari.

Por sulmuesi Tom Lawrence, i cili tani pritet të mbajë më shumë barrë sulmuese në dy ndeshjet e fundit, beson se Uellsi ka treguar se mund të përparojë pa Bale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *