Galatasaray ka konfirmuar nënshkrimin e Mariano Ferreira

Galatasaray ka konfirmuar nënshkrimin e Mariano, me mbrojtësin që i bashkohet klubit nga Sevilla.

31-vjeçari ka rënë dakord për një marrëveshje trevjeçare pasi Sevilla ka pranuar një ofertë deri në 4.5 milionë euro për mbrojtësin. Mariano, i cili filloi 29 ndeshje La Liga për Sevilën sezonin e kaluar, do të fitojë 2.3 milionë euro për sezon gjatë kohës së tij në Super Lig.

“Unë nuk kam menduar shumë kur më erdhi oferta nga Galatasaray,” tha Mariano. “Ky është një klub i mirënjohur në Evropë. Unë fola me ish-portierin e Gala Claudio Taffarel rreth klubit dhe Stambollit”.

Galatasaray tashmë kanë sjellë mbrojtësin brazilian Maicon, si dhe sulmuesin Younes Belhanda nga Dinamo Kiev dhe sulmuesin Bafetimbi Gomis nga Swansea City.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *