Gabriel Jesus kthehet në trajnim të plotë me Manchester City-in

Menaxheri i Manchester City-it, Pep Guardiola konfirmoi se Gabriel Jesus është kthyer në trajnime të plota, por ai nuk ka gjasa të përballet me Wigan në FA Cup të hënën.

Jezusi është anashkaluar që nga dëmtimi i ligamentit të këmbës kundër Crystal Palace në prag të Vitit të Ri, por filloi të stërvitej me shokët e tij të ekipit të premten. “Është një lajm i mirë,” tha Guardiola. “Nuk e di kur do të jetë gati të luajë.

“Ai ka bërë vetëm një ose dy javë trajnime dhe sot është trajnimi i parë që bashkohet me ekipin”. Leroy Sane bëri rikthimin e tij nga një dëmtim ligament në mundjen 5-0 të Baselit, pesë javë përpara planifikimit, por Guardiola thotë se duhet të punojë më shumë.

Duke folur për ndikimin e tij kundër Baselit, Guardiola tha: “Me topin ai ishte në rregull, pa topin ai nuk ishte i përsosur. “Ai duhet të përfshihet përsëri në procesin tonë, në dinamikën tonë, si të luajmë me dhe pa top. “Por nuk ka dyshim se mund ta bëjë këtë. Ai e ka bërë atë në të kaluarën.

“Ne kishim një problem një javë më parë me vetëm tre sulmues – plus Brahim Diaz dhe Lukas Nmecha, por ata janë të rinj. Për t’u përballur në gara çdo tre ose katër ditë, ne kemi nevojë për të gjithë. “Kjo është arsyeja pse është kaq e rëndësishme për ne që Sane po kthehet. E njëjta gjë me Gabriel.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *