Fulham është në bisedime me Cardiff City-in për të nënshkruar Joe Bennett

Fulham është në bisedime me Cardiff City për të nënshkruar mbrojtësin e majtë Joe Bennett, sipas The Mirror.

Të bardhët kanë nevojë për një tjetër mbrojtës të majtë që nga shitja e Scott Malone tek  Huddersfield për 5 milionë funa më herët këtë verë. Fulham solli Malone nga Cardiff verën e kaluar në një marrëveshje që e shihte Jazz Richards të lëvizë Uellsianin në drejtimin e kundërt, dhe tani duan Bennett-in 27 vjeçar.

Bennett ka bërë 27 paraqitje dhe ka shënuar tre gola për Bluebirds që nga nënshkrimi i një transferimi të lirë nga Aston Villa në verën e vitit 2016, Fulham ende duhet të fitojë nga dy ndeshjet e tyre të hapjes së Kampionatit Sky Bet, duke barazuar me Norwich dhe Reading.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *