Frank de Boer i është ofruar shansi si menaxher i Crystal Palace

Frank de Boer i është ofruar shansi për të zëvendësuar Sam Allardyce si menaxher i Crystal Palace, raporton Guardian.

De Boer ishte më parë i ngarkuar me Ajax dhe kishte një start të pasuksesshëm me Interin në fillim të sezonit të kaluar.

Mauricio Pellegrino ishte një kandidat mbresëlënës por është i vendosur për të zëvendësuar Claude Puel në Southampton, ndërsa trajneri i ish-Saint-Etienne Christophe Galtier ishte gjithashtu në garë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *