Florentino Perez: Modriç mund të largohet nga Real Madridi vetëm nëse është plotësuar klauzola e lirimit

Luka Modriç nuk do të lejohet të largohet nga Real Madridi përveç nëse një klub plotëson klauzolën e lirimit prej 668 milionë funtave, sipas presidentit të klubit Florentino Perez.

Sky në Itali raportoi më parë gjatë javës se Interi kishte kontaktuar me agjentët e Modriçit për një lëvizje të mundshme. Real Madridi tashmë ka shitur Cristiano Ronaldo te Juventusi për 105 milionë funta këtë verë, dhe Perez këmbëngul se Modriç nuk do të lëvizë nëse nuk plotësohet klauzola e lirimit të tij.

“Mundësia e vetme që Modriç të lëvizë është duke paguar 750 milionë euro (668 milionë funta),” citohet Perez në Marca.

Luka Modriç i shpallur lojtari më i mirë në Kupën e Botës, rinovoi kontratën e tij në Bernabeu në nëntor 2016 dhe do të zgjasë deri në vitin 2020. Interi gjithashtu tregoi interes në Arturo Vidal, por tani është gati të bashkohet me Barcelonën nga Bayerni i Mynihut në një marrëveshje prej 27 milionë funtash.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *