Fernando Torres nënshkruan marrëveshje të re njëvjeçare me Atletico Madrid

Sulmuesi i Atletico Madrid Fernando Torres i ka dhënë fund spekulimeve për të ardhmen e tij duke nënshkruar një zgjatje të kontratës një vjeçare, njoftoi klubi i La Ligës.

33-vjeçari, i lidhur kohët e fundit me një largim nga Spanja, tani do të mbetet në Atletico deri në qershor 2018. Torres është aktualisht në magjinë e tij të dytë me klubin e tij të rinis, të cilët janë nën një ndalim transferimi që i kufizon ata nga regjistrimi i lojtarëve të rinj deri në vitin e ri, duke ndjekur më pas Liverpoolin, Chelsea dhe AC Milan.

Ish sulmuesi i Spanjës ka shënuar 28 gola që kur u kthye në Vicente Calderon, por ka rënë poshtë ne renditje pas Antoine Griezmann dhe Kevin Gameiro nën Diego Simeone.

Në një deklaratë të shkurtër në faqen zyrtare të Atleticos, Torres tha: “Jam shumë i lumtur që vazhdojm edhe një vit tjetër së bashku”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *