Ferland Mendy kërkohet nga katër ekipe

Crystal Palace, West Bromwich Albion, Brighton dhe Birmingham City janë të interesuar të nënshkruajnë Ferland Mendy nga Le Havre.

21-vjeçari është një nga lojtarët më të kërkuar në Francë, të cilin Le Havre e vlerson në 7 milionë funta, Ferland Mendy i ka mbetur vetëm një vit në kontratën e tij dhe është shikuar nga Monaco, Marsejë dhe Lyon.

Monako e ka identifikuar atë si një zëvendësim për Benjamin Mendy, i cili ka qenë i lidhur me një lëvizje në Manchester City, Liverpool dhe Chelsea.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *