Fabinho dëshiron të largohet nga Monako ndërsa kërkon ”sfidë të re”

Fabinho thotë se ditët e tij në Monako janë te numëruara dhe ai ndjehet gati për një “sfidë të re” në një klub më të madh.

Nënpresidenti i Monakos Vadim Vasilyev i tha Sky Sports News në tetor se ata do të konsiderojnë shitjen e Fabinho-s në verë pas interesit “të fortë” nga Manchester United dhe Manchester City në dritaren e mëparshme. Fabinho pa një eksod të lojtarëve kryesorë nga klubi verën e kaluar, me Kylian Mbappe, Benjamin Mendy dhe Tiemoue Bakayoko të gjithë që kërkonin sfida të reja në lëvizjet e parave të mëdha.

Pas katër vitesh në Stade Louis II, Fabinho është i prirur të marrë një sfidë të re, nëse oferta e drejtë vjen për në kohën e duhur, ndërsa ai duket të përparojë karrierën e tij.

Kur u pyet për një transferim të mundshëm, ai i tha për Lancenet: “Nëse një lëvizje në një ligë të re ose një klub me një strukturë më të madhe dhe me pritje më të mëdha, do të isha i interesuar. “Koha ime me Monacon ishte e mirë, por e ndjej se koha ime po përfundon.

“Unë e di që vizioni i klubit është të përpiqet të përfundojë i dyti dhe të kualifikohet për Ligën e Kampionëve, pa llogaritur për lojtarë të mëdhenj, por për lojtarët e rinj. “Unë besoj se kam kaluar nëpër këtë proces. Kam ardhur si i panjohur, kam bërë emrin tim në klub, kam fituar gjëra – por ndoshta kam nevojë për një sfidë të re.”

Fabinho luajti një rol kyç për Monacon në fushatën e mëparshme, duke ndihmuar klubin që të fitonte titullin e parë të ligës në 17 vjet dhe për të arritur në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *