Everton vazhdon bisedimet me Sam Allardyce për t’u bërë menaxher i ardhshëm i klubit

Everton ka rihapur bisedimet me Sam Allardyce për t’u bërë menaxher i ardhshëm i tyre, sipas Sky Sports.

Allardyce ishte përfshirë në bisedime dy javë më parë pasi Ronald Koeman u shkarkua, por një marrëveshje nuk mund të arrihej. Por pasi Everton dështoi me përpjekjet e tyre për të vendosur drejtorin e Watford, Marco Silva, dhe pati një humbje të mjerë nga pesë humbje nga shtatë ndeshje nën drejtimin e përkohshëm të David Unsworth, Toffees përsëri iu afrua Allardyce brenda 48 orëve të fundit. Dhe një burim i ka thënë Sky Sports News se është bërë përparim në aspektin kyç të kohëzgjatjes së kontratës të 63 vjeçarit.

Allardyce fillimisht ofroi një marrëveshje deri në fund të sezonit dhe, pasi u largua nga diskutimet, tha se nuk ndihej i kërkuar mjaft nga klubi dhe u hoq nga pavendosmëria e tyre. Allardyce ka qenë zgjedhja e preferuar e drejtorit të futbollit të Evertonit Steve Walsh, por pronari Farhad Moshiri deri tani ka pasur ide të tjera.

Puna e fundit e Allardyce ishte në Crystal Palace, të cilën ai e la në maj pasi i shpëtoi ata nga rënia, por ai ishte i etur të merrte një pushim nga menaxhmenti dhe nuk kishte ambicie për një punë tjetër.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *