Everton të paguaj 30 milionë funta për Jordan Pickford

Everton ka rënë dakord me një kontratë prej 30 milionë funtash me Sunderland për të nënshkruar me portierin e Anglis u-21 Jordan Pickford, sipas Sky Sports.

Pickford është lidhur me Arsenalin dhe Manchester Cityin pas largimit të Sunderland nga Premierliga, por Everton synon të fitojë ndjekjen për nënshkrimin e tij, edhe pse sipas zyertarve të Everton kjo kontrat mundë të ndryshoj sipas marrëveshjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *