Everton po konsideron një ofertë prej 3 milionë funtave për Reece Oxford të West Ham-it

Everton po konsideron një ofertë prej 3 milionë funtave për mbrojtësin e West Ham-it Reece Oxford, sipas Sky Sports.

Më parë këtë javë, Sky Sports News raportoi se West Ham ishte i gatshëm të lejonte 19-vjeçarin të largohej nga stadiumi i Londrës, por vetëm do të merrte parasysh ofertat rreth 10 milionë funta.

I riu bëri debutimin e tij për ekipin e parë të West Ham-it si një 16-vjeçar nën Slaven Biliç, duke u bërë lojtari më i ri i klubit dhe që atëherë është duke luajtur për Anglin U20. Oxfordi kaloi sezonin e kaluar në huazim në Borussia Monchengladbach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *