Everton ka përfunduar nënshkrimin e Sandro Ramirez

Everton ka përfunduar nënshkrimin e Sandro Ramirez nga Malaga në një marrëveshje pesëvjeçare, sipas Sky Sports.

The Toffees besohet të ketë përmbushur klauzolën e blerjes së 21-vjeçarit prej 5.25 milionë funta, duke bërë shpenzimet e tyre deri më tani këtë verë 60 milionë funte.

21-vjeçari, një nga talentet më premtuese të Spanjës, u bashkua me grupin rinor të Barcelonës 14 vjet para se të bënte 17 paraqitje të larta për klubin, duke shënuar dy gola.

Pas lirimit të tij nga Kampi Nou një vit më parë, Ramirez u bashkua me Malagën, ku ai gëzoi një fushatë përparimi në La Liga, duke shënuar 14 gola dhe duke regjistruar tre ndihmesa nga 30 paraqitje sezonin e kaluar, nëse Everton do të përfundojë marrëveshjen ata do të kenë mundur me sukses konkurrencën e Juventusit për të siguruar shërbimet e Spanjollit, i cili aktualisht është larg me skuadrën spanjolle nën 21 në Poloni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *