Everton ka nënshkruar Lucas Digne nga Barcelona

Everton ka nënshkruar mbrojtësin Lucas Digne nga Barcelona për një marrëveshje pesëvjeçare.

Everton ra dakord për një ngritje prej 18 milionë funtave në 20 milionë funta me Barcelonën në mbrëmjen e së dielës për të nënshkruar Lucas Digne. Digne ka qenë rezervë pas mbrojtjesit të Spanjës Jordi Alba në kamp Nou dhe pret që të luajë rregullisht në Everton.

“Everton është një klub i madh me histori të madhe. Dua të luaj lojë, të fitoj lojë dhe të nxeh tifozët me cilësinë e futbollit tonë”, tha Digne. “Dua të tregoj futbollin tim më të mirë këtu dhe të knaqem në ligën më të mirë në botë, të gjithë e duan Premier Ligën, unë e dua faktin se po vij këtu.

“Unë nuk kam frikë, unë jam i knaqur, për mua është një sfidë e re për të parë një vend, një ligë, një popull dhe një klub të madh si Everton. 25-vjeçari, i cili është paraqitur 21 herë për Francën, ka fituar titullin e La Ligës dhe Ligue 1 me Barcelonën dhe PSG respektivisht.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *