Everton është i interesuar për Jamie Vardy-in por nuk ka gjasa të bëjë një ofertë në janar

Sky Sports News ka kuptuar se Everton është i interesuar të nënshkruajë Jamie Vardy nga Leicester City, por nuk ka gjasa të bëjë një ofertë në këtë dritare të transferimeve.

Sam Allardyce është një admirues i Vardy-it për një kohë të gjatë dhe ai do të jetë shumë i prirur për ta shtuar atë në skuadrën e tij, ka njoftuar Sky Sports. Por Everton ka shpenzuar pothuajse 50 milionë funta në Theo Walcott dhe Cenk Tosun në janar, dhe Allardyce tregoi në konferencën e tij të shtypit më parë të premten se nuk ka të ngjarë të ketë nënshkrime të mëtejshme në janar.

Klubi gjithashtu mendohet të ketë shqetësime në lidhje me pagimin e një tarife të rëndë transferimi për një lojtar që u kthye 31-vjeç javën e kaluar. Leicester do të rezistonte çdo përpjekje për të joshur Vardy larg, me Arsenalin duke parë një ofertë prej rreth 20 milionë funtave të dështuar 18 muaj më parë, edhe pse ata kishin përputhur klauzolën e tij të lirimit.

Sulmuesi i Anglisë zgjodhi në vend të kësaj të qëndronte në Leicester dhe nënshkroi një kontratë të re, që besohet të mos ketë klauzolë lirimi më vonë atë verë.

Shefi i Leicester-it Claude Puel tha javën e kaluar se ka shumë sulmues në klub dhe ai do të dëgjojë oferta për disa, por Sky Sports News ka kuptuar që nuk përfshin Vardy dhe Shinji Okazaki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *