Ernesto Valverde ka disa objektiva në mendje për të forcuar Barcelonën

Ernesto Valverde i ka kërkuar Barcelonës të vazhdojë me ofrimin e përforcimeve për të.

Katalanasit janë të dëshpëruar për të shtuar në skuadrën e tyre duke shkuar në gjysmën e dytë të sezonit. Ernesto Valverde është i prirur të përkrahë mesfushën e tij me Aleix Vidal, Gerard Deulofeu dhe Arda Turan që pritet të largohet. Philippe Coutinho është ende objektivi i tyre kryesor, por ata gjithashtu do të lëvizin për Yerry Mina të Palmeiras dhe Matthijs De Ligt të Ajax-it nëse ata nuk mund të nënshkruajn lojtarin e Liverpoolit, sipas gazetës spanjolle Marca.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *