Eric Dier: Tottenham duhet të mbajë lojtarët e tyre të rëndësishëm këtë verë

Eric Dier ka theksuar rëndësinë që Tottenhami të mbajë lojtarët e tyre më të mirë këtë verë mes spekulimeve mbi të ardhmen e Harry Kane.

Raportet pretendojnë se Real Madridi janë të gatshëm të thyejnë tarifën e transferimit rekord botëror prej 198 milionë funtave për ta sjellë Kane në Bernabeu, por Tottenhami janë të bindur se sulmuesi i tyre nuk do të shitet. Presidenti i Tottenhamit Daniel Levy i tha Sky Sports News se klubi nuk do të shesë asnjë lojtar që nuk dëshirojnë të lënë si Kane dhe Dele Alli, të cilët Spurs shpresojnë të nënshkruajnë një kontratë të re para fundit të sezonit.

“Është shumë e rëndësishme që ekipi të qëndrojë së bashku”, tha Dier.

“Ne kemi një ekip shumë të mirë, një skuadër shumë të mirë. Çdo ekip në botë dëshiron të mbajë lojtarët më të mirë dhe të qëndrojë së bashku”. Ndërkohë, Spurs shpreson të nënshkruajë me Malcom të Bordeaux, por nuk ka ende asnjë marrëveshje, ndërsa thuhet se janë të interesuar edhe për Lucas Moura të Paris Saint-Germain.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *