Eric Dier është i hapur për t’u bashkuar me Manchester Unitedin

Mesfushori i Tottenhamës, Eric Dier, është i hapur për t’u bashkuar me Manchester Unitedin, i cili do të dyfishojë 70 mijë funta në javën e pagës së Anglezit, sipas The Guardian.

United ka parë tashmë një ofertë të refuzuar për Dierin, por po përgatitet të kthehet përsëri me një ofertë të dytë prej 50 milionë funtash, pasi Jose Mourinho kërkon një mesfushor të ri mbrojtës.

Megjithatë, kryesuesi i Spurs Daniel Levy është i bindur se Dier nuk është në shitje dhe ka paralajmëruar Unitedin kundër vazhdimit të ndjekjes së 23-vjeçarit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *