Eric Bailly do të kthehet për Manchester United kundër Huddersfield

Jose Mourinho ka konfirmuar se mbrojtësi Eric Bailly është i gatshëm për ndeshjen e raundit të pestë në FA Cup Manchester United kundër Huddersfield të shtunën, por Ander Herrera dhe Marcus Rashford janë jashtë.

Bailly është anashkaluar me një dëmtim në kyçin e këmbës që nga nëntori dhe i është nënshtruar një operacioni në dhjetor. Lajmi është një nxitje e madhe për Unitedin përpara ndeshjes të Ligës së Kampionëve kundër Seviljes.

Herrera dhe Rashford munguan për shkak të dëmtimeve në skuadrën e Unitedit të dielën, pasi humbën 1-0 ndaj Newcastle United në St James ‘Park. Mourinho konfirmoi para se loja te filloj që të dy lojtarët ishin jashtë me lëndime muskulore, të cilat ai nuk pret të jenë “afatgjatë”, por nuk hyri në më shumë detaje.

Zlatan Ibrahimoviç ende po punon që të rikthehet në formë të plotë, pasi e dëmtoi gjurin e tij përsëri dhe nuk do të jetë në skuadër për përballjen me Huddersfield. Gjithashtu Marouane Fellaini dhe Daley Blind mbeten jashtë me lëndime te ligamenteve të këmbës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *