Edhe një tjetër lojtar që largohet nga Manchester City

Manchester City nuk e ka ndërmend të ndalet me largime, Bacary Sagna është viktima e radhës, pas Gael Clichy, Jesus Navas e Willy Caballero, edhe Bacary Sagna do të largohet nga Manchester City, Francezi iu bashkua klubi në korrik të viti 2014, i cili ka bërë 86 paraqitje në gjitha garat.

“Ishte privilegj që të luaj për këtë klub. E kam shijuar çdo moment me fanellën e Cityt. Dua të falënderoj klubin dhe gjithë tifozët për tri vitet të paharrueshme”, tha Sagna.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *