Eden Hazard: Në qoftë se Reali më bënë një ofert do ta konsideroja seriozisht largimin nga Chelsea

Eden Hazard thotë se do të duhet të dëgjojë nëse Real Madrid përpiqet ta marr atë nga Stamford Bridge.

Hazard ishte një figurë kyçe pasi klubi Stamford Bridge rifitoi titullin e Premier League në 2016-17, duke shënuar 16 gola në 36 ndeshje pasi Antonio Conte mori trofeun në sezonin e tij të parë.

Ai aktualisht është larg me ekipin kombëtar para miqsores së tyre me Republikën Çeke të hënën dhe një kualifikues evropian të kualifikimeve në Estoni, por tema e së ardhmes së tij në klub ishte gjithashtu në mesin e pyetjeve me të cilat u përball të dielën.

I pyetur për mundësinë e një lëvizjeje për fituesit e përsëritur të Ligës së Kampionëve, ai tha: “Natyrisht, unë do ta konsideroj atë nëse Madrid bënë një ofertë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *