Eden Hazard: Jam plotësisht i gatshëm për ndeshjen e ardhshme

Eden Hazard është shprehur i gatshëm për të goditur formën më të mirë përpara një jave të rëndësishme për Chelsea-in.

Lojtari i Belgjikës goditi në fitoren 1-0 të së shtunës në Bournemouth, për të mbajtur nëntë pikë të Chelsea=it nga udhëheqësit e Premier League Manchester City. Hazard humbi fillimin e sezonit pas operacionit në kyç, por  ka shënuar tre gola në shumë ndeshje të Chelsea-it në të gjitha garat. Blues udhëton për në Romë në Ligën e Kampionëve të martën, përpara se të pret Manchester United-in në ligë të dielën, dhe Hazard shpreson të marrë veten dhe anën e tij në një shtytje të re.

Hazard i tha Chelseai TV: “Po sigurisht, definitivisht po stërvitem shumë, lëndimi është e kaluara, jam plotësisht i gatshëm për ndeshjen e ardhshme, unë vetëm dua për të luajtur. “Një javë e madhe po vjen, kështu që ishte gjithashtu e rëndësishme për besimin që të qëndronte i lartë pas ndeshjes kundër Watford, për të fituar në Bournemouth, kemi dy loj të rëndësishme në Champions League dh Premier League dhe jemi gati për ti luajtur të dyja”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *