Eden Hazard: Chelsea është në gjendje të mirë për sfidën e titullit të Premier Ligës

Chelsea është në “gjendje të mirë” për sfidën e titullit të Premier League, thotë Eden Hazard, i cili pranon se ai nuk ka “asnjë shans” për të fituar Topin e Artë 2017.

Kampionët e tanishëm të ligës kanë bërë një fillim solid për mbrojtjen e titullit të tyre dhe aktualisht janë të katërt në tabelë me 13 pikë nga shtatë ndeshje. Hazard beson se Chelsea janë në një vend të mirë për të fituar Premier Ligën për një vit të dytë dhe thotë se mësimet që ata mësuan gjatë humbjes së tyre në Man City para pushimit do t’i ndihmoj ata kundër Crystal Palace. “Unë mendoj se ndryshimi nga sezoni i kaluar është si klubet e Manchesterit – ata janë shumë të mirë, ata fitojnë ndeshje, mendoj se ne jemi pothuajse të njëjtë”, tha ai për Soccer Saturday.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *