Eddie Nketiah ka nënshkruan një marrëveshjen të re afatgjate me Arsenalin

Adoleshenti i Arsenalit Eddie Nketiah ka nënshkruar një marrëveshje të re “afatgjate” në klub.

18-vjeçari njoftoi veten tek mbështetësit kur shënoi dy gola pas largimit nga stoli për të shpëtuar Arsenalin me një fitore 2-1 në ndeshjen e tyre të Kupës Carabao kundër Norwichit në tetor. Nketiah është një nga tre të rinjtë e Arsenalit që kanë nënshkruar për të ardhmen e tyre në klub të mërkurën, me Matt Macey dhe Ben Sheaf gjithashtu me nënshkrimin e kontratave të reja.

“I kënaqur që kam nënshkruar një marrëveshje të re afatgjate me Arsenalin, duke pritur me padurim ta shtyj dhe të vazhdoj zhvillimin tim në këtë klub të madh”, tha Nketiah në Twitter.

Macey dhe Sheaf gjithashtu bënë debutimin e tyre të parë në këtë sezon, duke u shfaqur në ndeshjet e Europa League dhe Carabao Cup. Një deklaratë e klubit tha: “Ne do të dëshironim të përgëzojmë të gjithë lojtarët për kontratat e tyre të reja dhe t’u urojmë atyre çdo sukses ndërsa vazhdojnë zhvillimin e tyre me klubin”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *