E ardhmja e Lionel Messit tek Argjentina mbetet e paqartë

Trajner i përkohshëm i Argjentinës Lionel Scaloni pranon se e ardhmja e Lionel Messit mbetet e paqartë pasi Diego Maradona ka sugjeruar që sulmuesi i Barcelonës duhet të largohet sërish nga ekipi kombëtar.

Messi nuk është në skuadrën e Argjentinës për miqësore kundër Brazilit dhe Irakut më vonë këtë muaj, pasi gjithashtu ka humbur dy ndeshje në shtator. Messi kalojë një kohë jo të mir në Rusi, ndërsa Argjentina luftonte në një tjetër turne të madh dhe Scaloni pranon se nuk e di se çfarë do të sjell e ardhmja, me Copa America që do të zhvillohet verën e ardhshme.

“Unë fola me Messin rreth 10 ditë më parë, pas biseduam morëm një vendimin përfundimtar që ai nuk do të thirret,” tha Scaloni.  “Ne nuk flasim për atë që mund të ndodhë në një kohë, kemi folur për atë se si ekipi ka luajtur, sepse sinqerisht Leo sheh gjithçka. “Por jo përtej kësaj, sepse në kokën time nuk kemi planifikuar më shumë se gjashtë ndeshje”.

Të dielën, legjenda e Argjentinës Maradona sugjeroi që Messi duhet të largohet nga skuadra kombëtare pasi mbante fajin për humbjet në turnetë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *