Dortmundi fiton Kupën e Gjermanisë

Dortmundi e ka mposhtur 2:1 Eintracht Frankfurtin për ta fituar Kupën e Gjermanisë për sezonin 2016/17, Borussia Dortmundi e ka mbyllur sezonin me trofe. Të besuarit e Thomas Tuchel fituan Kupën e Gjermanisë, duke e mposhtur në finale 2:1 Eintracht Frankfurtin.

Ousmane Dembele (8’) dhe Pierre-Emerick Aubameyang (67’) shënuan për Dortmundin, derisa golin e vetëm për Eintracht Frankfurtin e shënoi Ante Rebic (29’).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *