Dortmund do të kërkojë të nënshkruajë Olivier Giroud

Borussia Dortmund do të kërkojë të nënshkruajë Olivier Giroud si zëvendësim për Pierre-Emerick Aubameyang nëse sulmuesi largohet nga Chelsea, raporton The Mirror.

Francezi nuk është i sigurtë për vendin e tij në Arsenal pas arritjes së Alexandre Lacazette dhe tani mund të jetë i gatshëm të largohet nga Gunners. Dortmund do të bashkohet me Evertonin, West Ham dhe AC Milan në garën për të nënshkruar Giroud.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *