Donnarumma dhe Mbappe në Real Madrid këtë verë ose në tjetërën

Gianluigi Donnarumma dhe Kylian Mbappe janë duke u ndjekur nga trajneri i Real Madridit Zinedine Zidane, i cili është i gatshëm të presë deri në verën e ardhshme për të lëvizur për yjet e rinj, sipas Marca.

Portieri 18-vjeçar është jashtë kontratës me Milanin në 2018 dhe mund të lëvizë nën një marrëveshje Bosman nëse nuk rinovon në San Siro. Megjithatë, Zidane mund të bëjë një ofertë prej 30 milionë eurove në javët e ardhshme, në përpjekje për të marr yllin e Italisë në kryeqytetin spanjoll, ndërkohë, Mbappe, gjithashtu 18 vjeç, ka dy vjet në marrëveshjen e tij të Monakos dhe nëse kampionët e Ligës 1 refuzojnë ta shesin atë këtë verë, Reali është optimist se do të jenë në gjendje ta marrin atë vitin e ardhshëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *