Diego Simeone objektiv kryesor i Evertonit midis katër drejtuesve të rinj potencialë

Everton po diskuton katër kandidatë të mundshëm për t’u bërë menaxher i ri i tyre dhe pronari Farhad Moshiri ka si objektiv kryesor Diego Simeone, sipas Sky Sports.

Atletico Madrid janë të katërtit në La Liga dhe argjentinasi kuptohet të jetë i lumtur në klub dhe nuk ka gjasa të largohet nga mesi i sezonit. Ai nënshkroi një kontratë të re në shtator deri në vitin 2020. Moshiri do të takohet me anëtarët e tjerë të bordit para fundjavës dhe kuptohet të jetë i gatshëm për të mbështetur një menaxher të ri afatgjatë, me fonde që do të përputhen me disa nga më të mëdhenjtë në Premier Ligë

Përfaqësuesit e Sam Allardyce janë takuar me Evertonin për të diskutuar ish-menaxherin e Anglisë për të marrë frenat deri në fund të sezonit. Por Sky Sports News ka kuptuar nga burime të afërta me 63-vjeçarin se raportet e një oferte prej 100,000 eurove për javë janë “krejtësisht të pasakta”. Allardyce, i cili u largua nga Crystal Palace në baza shëndetësore gjashtë muaj më parë, kuptohet se dëshiron një kontratë afatgjatë, por Toffees, aktualisht, vetëm propozojnë një marrëveshje deri në fund të sezonit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *